Podczas spływu Dunajcem 18 czerwca uczniowie klasy 3b podziwiali piękne krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego, wysokie skały oraz malowniczy przełom rzeki Dunajec.

Flisacy opowiadali ciekawe historie związane z regionem, jego kulturą i przyrodą.

W czasie wycieczki dopisywała dobra pogoda, dzięki czemu wszyscy mogli w pełni cieszyć się urokami otaczającej natury. Widzieli wiele gatunków roślin i ptaków oraz poznali znaczenie ochrony środowiska naturalnego.

Po zakończeniu spływu udali się na krótki spacer i pyszny poczęstunek do schroniska Orlica w Szczawnicy. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu i wrócili do domu z miłymi wspomnieniami.

Wycieczka była bardzo udana. Pozwoliła poszerzyć wiedzę o Pieninach, zintegrować klasę oraz spędzić czas aktywnie, na świeżym powietrzu.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie atrakcji!

Maria Mikołajczyk