W dniu 29 maja w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Rywalizowano w sześciu konkurencjach indywidualnych: w biegu na 100m, 300m, 600m, 1000m, w skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w biegu sztafetowym 4x100m.

Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczane były według tabel lekkoatletycznych na punkty. O pozycji drużyny w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów najlepszych 12 wyników zespołu, w tym ewentualne punkty za bieg sztafetowy.

Zofia Przystalska - pchnięcie kulą

Indywidualnie w biegu na 600m na trzecim miejscu zmagania ukończyła Patrycja Pierwoła. Również na trzecim stopniu podium po konkursie skoku w dal stanęła Anna Palica.

Drużynowo, po zliczeniu punktów za wszystkie konkurencje, dziewczyny sklasyfikowane zostały na trzeciej pozycji.