27 maja klasa 3b uczestniczyła w spacerze edukacyjnym ścieżką przyrodniczą „Modrzewie”.

Podczas spaceru mieliśmy okazję podziwiać liczne gatunki drzew, wśród których dominowały modrzewie. Zwróciliśmy uwagę na różnorodność roślin runa leśnego oraz znaczenie lasu dla ochrony środowiska.

Słuchaliśmy odgłosów przyrody i poznawaliśmy zasady właściwego zachowania się w lesie. Na tablicach informacyjnych znajdujących się przy ścieżce mogliśmy przeczytać wiele ciekawych informacji o lokalnej florze i faunie.

Wycieczka pozwoliła nam również aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i lepiej poznać otaczającą przyrodę. Przy okazji pokonaliśmy naturalny tor przeszkód.

Ścieżka przyrodnicza „Modrzewie” jest cennym miejscem edukacji ekologicznej i relaksu.

Maria Mikołajczyk