W niedzielę, 16 czerwca, odbył się XVII festyn szkolny pod hasłem „ZDROWO I WESOŁO”. O godz. 15:00 Dyrektor Szkoły Pani Maria Mikołajczyk swoim przemówieniem oficjalnie rozpoczęła imprezę. Na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Każdy, kto przybył na festyn, z pewnością nie mógł narzekać na brak atrakcji. W przerwie między kolejnymi występami uczestnicy festynu chętnie degustowali przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, popijali napoje oraz konsumowali smakołyki z grilla.
Zorganizowana została loterie fantowa. Fundusze uzyskane ze sprzedaży losów przeznaczone będą zgodnie z Regulaminami loterii fantowych na zakup pomocy dydaktycznych. Każdy zakupiony los brał udział w losowaniu nagród głównych. Dzięki bardzo dużej ilości sponsorów nagrody w tym roku były bardzo atrakcyjne. Każdy z wielkim napięciem wsłuchiwał się w wyczytywane numery, mając nadzieję, że tym razem los uśmiechnie się właśnie do niego.
Dyrektor, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach słowa wdzięczności kierują do wszystkich sponsorów za wsparcie i udzieloną pomoc. Dziękują również wszystkim gościom za udział, a także za każdą złotówkę, która dzięki festynowi zasiliła konto Rady Rodziców.
Podziękowania należą się również Uczniom i Nauczycielom za przygotowanie występów, Rodzicom, Pracownikom obsługi i wszystkim zaangażowanym w organizację i pomoc przy festynie.
Impreza od wielu lat zajmuje stałe miejsce w szkolnym kalendarium, gdyż doskonale promuje działalność zespołu oraz integruje środowisko lokalne, uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dlatego już dziś ponownie zapraszamy do wspólnej zabawy - za rok.

o. Grzegorz Papciak